Niedawno, z radością świętowaliśmy już setną rocznicę powrotu Grudziądza do macierzy. Czy to nie jest niesamowite, że od tamtego czasu minął już wiek? Oczywiście, my, I LO, musieliśmy w czymś pomóc – zrobić wielkie „wow”, aby jak najpiękniej uczcić ten dzień.

Z dumą mogę powiedzieć, że wyszło nam to idealnie. Uczniowie naszej szkoły przygotowali cudowny spektakl przedstawiający dzieje naszego pięknego miasta: zarówno podczas wojen, jak i socrealizmu. Jednak mimo wszystko, w ten wyjątkowy sposób, zaprezentowaliśmy, że nigdy nie należy się poddawać i trzeba walczyć o wolność, o tożsamość, o polskość! Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się daną nam niepodległością.

Podczas samego występu, nasi uczniowie nie tylko prezentowali swoje zdolności aktorskie, lecz też artystyczne… Udowodnili, że są utalentowani muzycznie, tanecznie, recytatorsko, czy poprzez grę na instrumentach. Oczywiście, nie zabrakło też dawki humoru! Zmieszanie dawnych czasów ze współczesnością może wydawać się irracjonalne, niemożliwe… a jednak! Można? No można!!! Pod koniec każdy widz wychodził z sali wzruszony, pełen refleksji.

Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia, w szczególności pani Mirosławie Cieślak, cudownej polonistce, genialnej scenarzystce i reżyserce, za podjęcie się tej niełatwej roli, jaką było poskromienie uzdolnionych uczniów przez tyle tygodni prób.???? Dziękujemy! Uroczystość była na I LO – tzn. I miejsce ????

oprac. Paulina Janikowska

film: TV Chrobry