My, społeczność I LO, nigdy nie odmawiamy wsparcia. Wydaje mi się, że nie trzeba tego udowadniać. Niejedną akcją pokazaliśmy, że mamy dobre serca.
Niestety, kolejne nieszczęście spotkało osobę związaną z naszą szkołą…

Otóż, u taty naszej drugoklasistki Julki, wykryto glejaka wielopostaciowego, IV stopnia. No tak… Orłem z biologii nie jestem, ale skoro medycyna akademicka nie dawała dużych szans na przeżycie, to niewątpliwie jest to coś poważnego. Z tych względów pan Marcin wybrał inną metodę leczenia. Natomiast jest jeden haczyk. Nie jest ona wspierana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a żeby tego było mało, jest również bardzo kosztowna. Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie! Ale by wyzdrowieć, potrzeba pieniędzy…

I tu dochodzimy do celu. Wraz z Państwową Szkołą Muzyczną, której Julka również jest uczennicą, organizujemy koncert, który odbędzie się, a jakże, w naszej auli. Dlatego też, wszystkie dobre Dusze, które chcą wspomóc pana Marcina, zapraszamy 23 stycznia na 17:00. Samo wejście będzie darmowe, jednak przewidziane są licytacje i różne atrakcje. Wystąpią zarówno nasi uczniowie jak i przyjaciele z PSM. Z kronikarskiego obowiązku muszę jeszcze dodać, że cały dochód zostanie przekazany na leczenie pana Marcina. Mam również dobrą informację dla tych, którzy tego dnia nie będą mogli zawitać w nasze progi. Na czwartkowym zebraniu z rodzicami, będziecie mogli wspomóc naszą zbiórkę.

Szczerze mówiąc, nie znam osobiście ani Julki ani tym bardziej pana Marcina. Natomiast, jeżeli to czytacie to chcę, żebyście wiedzieli, że jesteśmy z Wami! Jest nas wielu! Glejak nie wygra z nami!

oprac. Roch Zygmunt