WOŚP to fundacja mająca na celu pomoc w ratowaniu życia osobom chorym, w szczególności dzieciom. Właśnie rozpoczynamy 28. finał jej działania. Niesamowite, że grają już dwudziesty ósmy rok…!

Aby dołączyć do akcji, wystarczy tylko chcieć – pieniądze można przekazać w licytacjach, wpłatach na konto organizacji, w innych zbiórkach. Ale zawsze wspólnie, zawsze razem!

My w I LO również uważamy, że pora na pomoc innym jest zawsze odpowiednia. Dlatego też wspólnie postanowiliśmy, że weźmiemy udział w biegu charytatywnym, organizowanym przez MORiW. Dochody zebrane z licytacji oraz wpłat na udział w biegu, zostaną przekazane na akcję WOŚP.

Sam bieg nie należy do najłatwiejszych. Na uczestników czeka 5-kilometrowa trasa ścieżkami lasu rudnickiego. Osób startujących będzie aż 832! Kiedy piszę ten artykuł, nie wiem jeszcze, kto dotarł na metę jako pierwszy, jednak jednego możemy być pewni – tutaj nie ma przegranych, każdy wygrywa. Wygrywamy dobrocią, empatią, sercem! Uczestnikom życzę powodzenia i jak największej radości z udziału w tej wspaniałej akcji. ???? Zawsze do końca świata i i jeden dzień dłużej!

P.S. Wszyscy, oczywiście, dobiegli do mety, dlatego są wygranymi – gratulujemy!

oprac. Paulina Janikowska

fot. Kamil Danielewicz