9. października uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć spektakl pt. „Wszystkie dzieła Szekspira (w nieco skróconej wersji)”.

Spektakl przygotował trzyosobowy zespół z Polish Shakespeare Company z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. W przystępny sposób przybliżył nam tematykę szekspirowską. Dzięki formie – krótkim komediowym scenkom- mieliśmy okazję, przynajmniej pobieżnie, poznać wszystkie sztuki geniusza ze Stratfordu, co na pewno pomoże nam na lekcjach języka polskiego…
Pomysł okazał się ciekawy, podobnie jak jego realizacja. Niestety, momentami niektórzy odbiorcy gubili się w akcji i tracili rozeznanie, o którym utworze jest aktualnie mowa. No cóż, w końcu nie jest łatwo nadążyć za fabułą WSZYSTKICH dzieł zaprezentowanych w ciągu godziny. Jednak niewątpliwym plusem spektaklu było włączenie do wspólnej zabawy publiczności. Ta interakcja szczególnie nam się spodobała. Generalnie w ocenie uczniów I LO przedstawienie wypadło dobrze. Oby więcej tego typu wydarzeń.
Dla kl. 1B4 był to teatralny tydzień, bo, jak już informowaliśmy na stronie internetowej, dwa dni później odwiedziliśmy toruński Baj Pomorski.

Roch Zygmunt